W jaki sposób pracuję?
Dodane przez tpolomski dnia Kwiecień 27 2013 18:49:42

Psychoterapeuta - spotkania organizuje na terenie miast: Gdynia, Gdańsk, Sopot (Trójmiasto), Władysławowo

W terapii humanistycznej terapeuta pracuje z klientem podążając za jego dynamiką, odzwierciedlając jego uczucia. Towarzyszy mu w trudnych wyborach, jest wspierający, ale równocześnie koncentruje się na jego rozwoju.

Celem terapii jest uzyskanie pełnego wglądu w życie wewnętrzne klienta oraz skontaktowanie go z jego zasobami, które często są ukryte. W psychoterapii humanistycznej główny akcent położony jest na autentyczny, szczery i zaangażowany kontakt z Drugim człowiekiem.

Podstawowym priorytetem w pracy terapeutycznej jest rozwój klienta i to, aby w stosownym dla siebie czasie mógł w pełni wykorzystać siłę, którą ma w sobie. Terapia humanistyczna bazuje na poszukiwaniu mocnych stron klienta i nauki wykorzystywania ich w życiu codziennym.

Według terapii humanistycznej klient jest ekspertem od samego siebie, a więc jest odpowiedzialny od samego początku za kierunek terapii, za cel, który chce osiągnąć . W trakcie procesu psychoterapii klient zauważa, które potrzeby są dla niego najważniejsze.

Terapeuta stanowi wsparcie, pomaga sprecyzować myśli i oczekiwania, uczy patrzeć na życie z odpowiednim dystansem.


Dzięki psychoterapii łatwiej oswoić się z trudnymi doświadczeniami, zaakceptować je i wyrażać w pełni dojrzale swoje emocje. Psychoterapia jest procesem nastawionym na zmiany, dzięki ,którym można lepiej zrozumieć siebie i zacząć żyć w pełni.

O mnie >>

Dyplomy i ukończone kursy >>

Doświadczenie >>

Zakres usług >>